
Дерево – натуральний природний матеріал, що відрізняється унікальними властивостями як у плані теплоізоляції, міцності і довговічності, так і в плані естетичності. Не дивно, що дерев'яне домобудування сьогодні є однією з галузей будівництва, що найбільш динамічно розвиваються. Але є й деякі складнощі, з якими доводиться стикатися інженерам, однією з яких є електромонтаж у дерев'яному будинку відповідно до ПУЕ. Дерево відноситься до категорії матеріалів підвищеної пожежної небезпеки. Незважаючи на всі просочення і додаткову обробку, дерево все ж таки здатне горіти, особливо в місцях плавлення та займання проводки.
Як вирішується проблема електропроводки у дерев'яних будинках
Існує кілька способів вирішення питання протягування проводки у дерев'яних будівлях. Найбільш правильний варіант – це внесення чіткої схеми електромонтажу на етапі проектування будинку. Тоді всі дроти будуть приховані усередині стін оптимальним способом – у металевих трубах, спеціально підготовлених та оброблених. Це не тільки виключить ймовірність спалаху, але й полегшить заміну проведення в майбутньому.
Розведення електрики в дерев'яному будинку , стіни якого вже складені, а покрівля встановлена, це складніше завдання. Тут є теж кілька варіантів вирішення проблеми. Найбільш правильний, оптимальний спосіб, який рекомендується фахівцями https://220lviv.top/?page_id=432 - це зовнішній монтаж. В даному випадку всі дроти тягнуться по поверхні стін.
Для цього на дерев'яній стіні встановлюється спеціальна термоізоляційна підкладка негорюча шириною від двох до п'яти-сім сантиметрів, на яку монтується декоративний канал для кабелів, підібраний під колір стін. Такі канали виготовляються з негорючого пластику і дозволяють приховувати в собі непривабливі дроти. У технічних приміщеннях немає потреби застосовувати такі декоративні канали, тому досить звичайні гофри з металу або негорючого пластику.
Приховане розведення електрики в дерев'яному будинку
Найбільш дорогий, складний варіант, що потребує витрат значно більшої кількості часу – це монтаж електрики в дерев'яному будинку прихованим способом. У цьому випадку всі дроти мають бути занурені в ніші – спеціальні штроби. Випилювати їх у дереві досить складно. Додатковою проблемою є фінішне загортання відкритих жолобів. Для цього використовується спеціальний шпаклювальний склад, а також спеціальна техніка фарбування, що дозволяє повністю імітувати малюнок дерева. Іноді дроти закладаються в проміжки між брусами, але це не завжди добре, тому що при необхідності конопатки через кілька років їх доведеться знімати.
Спосіб цей складний та дорогий, тому його доречність визначається самим замовником. Щодо безпеки, то вона в будь-якому випадку буде на висоті. Проводи простягаються всередині металевих труб або гофр, із застосуванням спеціальних ізолюючих матеріалів. При цьому використовуються дроти з негорючою ізоляцією. Таке розведення електрики в дерев'яному будинку забере значно більше часу, тому слід врахувати це при оформленні замовлення та узгодження проекту.
Особливості застосовуваного електроустаткування
Головною особливістю електрообладнання, що використовується фахівцями компанії 220lviv.top, є бездоганна якість. Це спеціальні диференціальні автомати, зручні та місткі при своїх компактних розмірах щитки, якісні трансформатори та стабілізатори. Розетки та вимикачі – на будь-який смак і для будь-якої кишені. При цьому ціни на все обладнання на 25-35% нижчі за ринкові. Все обладнання відповідає вимогам та нормам державних контролюючих органів.