Регистрация

Чому гріються стіни холодильника?

ремонт холодильника

Без холодильника не обходиться жодна сім'я. А деякі мають у своєму розпорядженні і по два апарати, якщо місце дозволяє. Сучасні виробники пропонують такі технології, за яких імпортна техніка служитиме якомога довше. Тому ряд моделей оснащений конденсаторними трубками та випарниками не на задній стінці холодильника, а в бічних стінках. Завдяки цьому холодильник займає менше місця, пил не накопичується ззаду, а розташування трубок усередині холодильника має низку переваг.

Гріються стіни - чи потрібно викликати фахівця?

Під час роботи компресора системою циркулює хладон. Завдяки своїм фізичним властивостям холод у камері створюється саме завдяки газу. За принципом теплопередачі, якщо необхідно, щоб у відділенні холодильника було холодно, то тепло, яке так чи інакше виділяється при циркуляції хладону, потрібно відводити у навколишнє середовище. У холодильниках старого зразка конденсаторні грати розташовані ззаду. Саме вона виконує завдання відведення тепла.

Якщо в холодильнику немає ззаду радіатора, значить, нагрівачі знаходяться збоку в стінках холодильника. Тому холодильник збоку грітиметься, в деяких моделях гріється і поперечина між холодильним та морозильним відділенням. Це пов'язано з конструкцією холодильної системи.

Якщо у вас холодильник старого зразка і гріються боки, то, швидше за все, холодильник не справний. В даному випадку краще викликати майстра додому та провести діагностику та при необхідності ремонт холодильника.

Це нормальне явище за таких технічних характеристик рефрижиратора. Хвилюватися не варто, якщо явище виникає періодично і температура нагрівання допустима. Тим більше, стіни гріються не завжди, а періодично. Є кілька факторів, при яких нагрівання бічних стінок може досягати максимуму.

Сильно гріються стінки холодильника, якщо:

  • холодильник тільки увімкнули після покупки. Вперше техніка виходить на режим кілька годин, тому компресор працює довго. Внаслідок цього тепловіддача відбувається інтенсивно. Як тільки холодильник набере температуру, стінки стануть теплими або зовсім охолонуть;
  • техніка встановлена неправильно. Якщо холодильник гріється з боків, слід перевірити, чи достатньо місця йому для охолодження бічних стінок. Кожен виробник дає рекомендації щодо встановлення свого приладу в інструкції користувача. Їх необхідно дотримуватися;
  • у приміщенні, де розташований холодильник, спекотно. При підвищеній температурі навколишнього середовища тепловіддача відбуватиметься повільно, тому бічні стінки можуть бути гарячими навіть після того, як компресор зупинився;
  • якщо холодильник завантажено продуктами. При підвищенні температури в камері компресор запуститься, і буде працювати, доки завантажені продукти не охолонуть;
  • при використанні режиму суперзаморожування. Цей режим використовується, якщо необхідно заморозити велику кількість продуктів за короткий термін. При цій функції холодильник працює в інтенсивному ритмі, енергоспоживання зростає, і стінки апарату сильно грітимуться.

Переваги розташування конденсатора всередині холодильника

За сучасною технологією виробник вважає, що таке розташування теплообмінника, у бокових стінках та між камерами, приносить лише плюси для власників. Якщо будуть гарячі стінки біля холодильника, то:

  • ущільнення дверей залишиться еластичним довгий час, і не пропускатиме холод;
  • не буде корозії металевої шафи;
  • менше шансів для цвілі, яка так чи інакше може виникнути через різницю температур.

Якщо холодильник гріється збоку і має радіаторну решітку ззаду, слід запросити майстра визначення несправності. Візит фахівця не завадить і при постійному нагріванні стін і поперечини, можливо, компресор перестав відключатися і потрібен ремонт.

Даний розділ новин є майданчиком для вільної журналістики. Матеріали користувачі завантажують самостійно. Адміністрація popasna.com може не розділяти позицію блогерів і не відповідає за достовірність викладених ними фактів.

Шановні користувачі, просимо вас шановливо ставитися до співрозмовників в коментарях, навіть якщо ви не згодні з їх думкою!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Другие статьи рубрики